Web běží v testovací verzi

Bobr

Pivo se vaří ve sklepní prostoře bývalého mlýna. Vaření piva provozuje společnost ALKAT Brewery, jejímž jediným společníkem a zá…

Bobr

Pivo se vaří ve sklepní prostoře bývalého mlýna. Vaření piva provozuje společnost ALKAT Brewery, jejímž jediným společníkem a zároveň jednatelem je Alek Radabolski. Pivo vaří sládek Pavel Bartůněk. Jedna várka má objem 5 hl, roční kapacita pivovaru je cca 800 hl piva.

Název Bobr vznikl spontánně, když jsme vymýšleli jméno piva. Chtěli jsme, aby jméno bylo zvíře, díky blízkosti Berounky zvíře, které má k vodě také blízko. Název aby byl dvojslabičný a aby zněl dostatečně úderně. Zároveň měl být název také jedinečný, minimálně v českém regionu. Po několikaměsíčních dohadech a přemítání zvítězil Bobr. Doufáme, že to byla šťastná volba.

Naše pivo si můžete koupit přímo v pivovaru v PET lahvích 1 či 2 litry nebo 25, 30l nebo 50l sudech. Vzhledem k naší velmi nepravidelné přítomnosti v pivovaru je lepší se vždy předem telefonicky domluvit. Aktuálně nabízíme světlý ležák 11%, polotmavý speciál 13% a světlý ale 12%. Světlý ležák a polotmavý speciál jsou klasická česká spodně kvašená piva vyráběná tradičním způsobem z ječného, případně i karamelového sladu a žateckého chmele. Ale je svrchně kvašené a extra chmelené (cascade, chinook) pivo amerického typu

V současné době můžete točeného Bobra ochutnat v Hospůdce U Mlýna v Zadní Třebani. Nepravitelně nás točí některé pražské pivnice, pivotéky a pivní kluby, aktuální nabídku najdete vždy na jejich stránkách. Pokud máte rádi nejrůznější pivní festivaly a slavnosti, najdete nás také na pivních slavnostech například v Berouně, na Kladně nebo na Zbraslavi. Těšíme se s Vámi na shledanou.


Co vaříme

Hodnocení

Zatím žádné recenze. Buďte první.

Napsat hodnocení

Pokud chcete napsat hodnocení, musíte se přihlásit.