Web běží v testovací verzi

Karel IV.

“...viděl jsem Vás žíznit a tak jsem se vrátil” Součástí restaurace BECHERPLATZu je malý Pivovar Karel IV., který navazuje na tradici…

Karel IV.

“...viděl jsem Vás žíznit a tak jsem se vrátil”

Součástí restaurace BECHERPLATZu je malý Pivovar Karel IV., který navazuje na tradici vaření piva v Karlových Varech. Tato tradice započala roku 1370, kdy král a římský císař Karel IV. udělil městu titul královského města s privilegiem vaření piva.

Tato tradice byla na dlouhých 13 let přerušena po té, co pivovar Karel IV. ukončil v roce 1999 výrobu v závodu na Sokolovské ulici v Rybářích. V útrobách BECHERPLATZ pivo Karel IV. opět povstalo a vy si můžete vychutnat tradiční karlovarské pivo přímo v restauraci, nebo v prodejnách, kde Vám nabídnou vše co je s pivem Karel IV. spojené. Pivovar Karel IV. produkuje:

Karel IV. světlý 11° - pivo plzeňského typu nefiltrované a nepasterizované, vařené z moravských sladů a českých chmelů.

Karel IV. polotmavý 12° - jantarové nefiltrované a nepasterizované pivo s jemnou hořkostí. Je uvařeno ze čtyř druhů sladů, které se v pivu vyznačují lehkou oříškovou chutí.

Karel IV. tmavý 13° - silnější tmavé pivo vařené ze čtyř druhů sladů s velkým zastoupením barevných sladů, které v pivu dělají kávovou chuť.

Karel IV. speciál 15° - silné hutnější pivo s vyváženou hořkostí a delší dobou zrání. Karel IV. pšeničné 12° - svrchně kvašené pivo s lehce nakyslou a osvěžující banánovou chutí. Dobré pivo se pozná hned po prvním doušku.

To král Karel IV. věděl již před mnoha lety. Přijďte si i Vy dát svůj (nejen) první doušek.

 

Pokud jste vášnivým sběratelem anebo chcete doma popíjet s originálního půllitru KAREL IV, můžete si jej v naší prodejně zakoupit.


Co vaříme

Hodnocení

Zatím žádné recenze. Buďte první.

Napsat hodnocení

Pokud chcete napsat hodnocení, musíte se přihlásit.