Web běží v testovací verzi

Moravský Žižkov

Dovolte nám, abychom Vám předstvili jedinečnou gastronomickou raritu, která se nachází na samém jiho Moravy v malebné obci Moravský Žižkov, …

Moravský Žižkov

Dovolte nám, abychom Vám předstvili jedinečnou gastronomickou raritu, která se nachází na samém jiho Moravy v malebné obci Moravský Žižkov, "Pivovar Moravský Žižkov" - soukromý pivovar, který byl založen v roce 2012.

I když je jižní Morava známá především svými vinohrady a kvalitním vínem, pivovarnictví má na Břeclavksu dlouholetou tradici.

Nejstarší zmínka o pivovaru na Břeclavksu pochází z roku 1414 a je věnována pivovaru Břeclav. Soupis majetku z roku 1843 říká, že se na Břeclavsku nacházelo 5 pivovarů: Břeclav, Diváky, Dolní Věstonice, Drnholec a Klobouky a také jedna sladovna ve Velkých Němčicích. V roce 1994 byl Břeclavský pivovar prodán novým majitelům, což se mu stalo osudným, poslední várka piva byla vyrobena v roce 1996.

Založením Pivovaru Moravský žižkov v roce 2012 se navázalo na starou tradici z 15. století, která byla na dlouhou dobu zapomenuta a přerušena. Díky skvělé myšlence spojit minipivovar s restaurací v jeden celek vznikl tento ojedinělý komplex. Návštěvníkům našeho pivovaru se tak nabízí jedinečná možnost prohlédnout si pivovarní technologii s 5 hl nerezovou varnou přímo v pivnici.

Maximální roční výstav je až 1000 hl.


Co vaříme

Hodnocení

Zatím žádné recenze. Buďte první.

Napsat hodnocení

Pokud chcete napsat hodnocení, musíte se přihlásit.