Web běží v testovací verzi

Purkistr

Dnešní Plzeň (německy Pilsen) je synonymem pro kvalitní pivo – pojmy pils nebo pilsner se dokonce staly mezinárodně užívaným obecným pojmenov…

Purkistr

Dnešní Plzeň (německy Pilsen) je synonymem pro kvalitní pivo – pojmy pils nebo pilsner se dokonce staly mezinárodně užívaným obecným pojmenováním pro typ piva, které má svůj původ právě v našem městě. Už středověcí měšťané (tedy osoby, které ve městě vlastnily alespoň jeden dům) byli obdařeni tzv. várečným právem, které jim umožňovalo v domě vařit pivo nejen pro vlastní spotřebu, ale i na prodej, a také ho mohli ve vstupní hale domu, tzv. mázhauzu, prodávat. Kvalita piva byla však po celá staletí poměrně nevyrovnaná a věhlas plzeňského piva, jak je známe dnes, má svůj počátek teprve na sklonku první poloviny 19. století, kdy vzniká plzeňský Měšťanský pivovar jako společný podnik právovárečných měšťanů, od něhož dnešní společnost Plzeňský Prazdroj odvozuje svůj původ.

Rádi bychom Vás ale přesvědčili, že Prazdroj není synonymem pro pivo jako takové – tedy, že v Plzni můžete přijít na chuť i jiným místním značkám.

K zahájení provozu minipivovaru nás dovedlo přesvědčení, že je načase opět vařit pivo klasickým způsobem. Proto v Purkmistru vaříme nepasterizovaná a nefiltrovaná piva z kvalitních tuzemských a zahraničních surovin dle typu piva, která našim hostům poskytují autentický pivní zážitek. Výstav našeho pivovaru je 1 500 hl originálního piva ročně, kvasíme v otevřených kvasných kádích a necháváme zrát v ležáckých tancích.


Co vaříme

Hodnocení

Zatím žádné recenze. Buďte první.

Napsat hodnocení

Pokud chcete napsat hodnocení, musíte se přihlásit.